Zakres usług

W ramach pełnej opieki stomatologicznej oferujemy usługi, do których m.in. należą:


Chirurgia stomatologiczna

Zakres zabiegów obejmuje:
ekstrakcje
dłutowanie korzeni zębów
usuwanie zębów mądrości
zabiegi odsłonięcia zębów zatrzymanych
hemisekcje (obcięcie jednego z korzeni)
leczenie ropni
implanty


Protetyka i leczenie protetyczne

W ofercie posiadamy zakres usług:
korony i mosty porcelanowe na podbudowie Cr-Co, Au, tlenek cerkonu
korony pełnoceramiczne
licówki porcelanowe
uzupełnienia typu inlay, olany oraz endokorony porcelanowe i kompozytowe)
protezy na zatrzaskach, zasuwach, teleskopach
protezy szkieletowe
protezy akrylowe
protezy Overdenture
Ponadto oferujemy leczenie protetyczne w zakresie:
podniesienia wysokości zwarcia
odbudowy i rekonstrukcji zgryzu
likwidacji dolegliwości w stawie skroniowo-żuchwowych przy użyciu szyn relaksacyjnych
odbudowy i rekonstrukcji zgryzu przy użyciu łuku twarzowego


Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to nie tylko zdrowy i piękny uśmiech, ale także wzrost poczucia własnej wartości, poprawa samooceny i niewątpliwy efekt kosmetyczny. Pacjenci oczekują nie tylko leczenia ognisk próchnicy i uzupełnienia braków zębowych, niezmiernie ważna staje się estetyka własnych zębów. Naszym Pacjentom oferujemy wszystko to, co pozwala na poprawę własnego wizerunku i samopoczucia:
Wybielanie zębów, które to białe i błyszczące stały się symbolem zdrowia i urody. Nie uszkadzając tkanek twardych zęba osiągamy rozjaśnienie koloru zębów w znacznym stopniu. Pacjenci mogą wybierać z pośród 2 metod wybielania zębów:
wybielanie w domu - na pierwszej wizycie wykonuje się szynę do wybielania nocnego, dzięki której pacjent ma szansę na bezpiecznie wybielanie zębów w domu
wybielanie w gabinecie - metoda wybielania przy użyciu lampy do wybielania systemu BEYOND. Zapewnia dość szybki i trwały efekt wybielania już na jednej wizycie w gabinecie.
Licówki porcelanowe są uzupełnieniem protetycznym stosowanym ze względu na zmianę koloru, kształtu lub struktury szkliwa zęba. Użycie tej metody w stomatologii estetycznej gwarantuje wysokiej jakości korektę niedoskonałości naturalnych zębów.
Korony pełnoceramiczne zapewniają uzupełnienie i korektę defektów własnych zębów Pacjenta przy użyciu najbardziej wyrafinowanych materiałów zapewniających trwałość i efekt kosmetyczny najwyższej próby.


NOWOŚĆ! Piaskarka abrazyjna

Dla pacjentów, u których odgłos obracającego się wiertła jest bardzo negatywnym odczuciem oferujemy nowość w naszym gabinecie piaskarkę abrazyjną, urządzenie pozbawione odgłosu pracującego wiertła opracowującego ząb. Za pomocą strumienia sprężonego powietrza zmieszanego z cząsteczkami tlenku glinu ząb jest opracowywany bezboleśnie i bezdotykowo. Można ją stosować zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest polecana również u kobiet w ciąży.


Endodoncja - mikroskop

Zapewniamy profesjonalne leczenie kanałowe w osłonie koferdamu, przy użyciu nowoczesnego sprzętu i materiałów. Dążymy do minimalnej ilości wizyt przy niezbędnej kontroli RTG wykonywanej w gabinecie oraz wykorzystujemy najnowsze narzędzie w postaci mikroskopu zabiegowego. Dzięki niemu możemy zlokalizować ujścia kanałów, które są niewidoczne gołym okiem, możemy wręcz "zajrzeć" do wnętrza kanału i pod kontrolą wzroku prowadzić prawidłowe leczenie. Mikroskop zabiegowy pomaga również w:
znalezieniu dodatkowych kanałów
zamknięciu perforacji w świetle kanału
zdiagnozowaniu złamania korzenia
usunięciu złamanego narzędzia
wydobyciu z kanału starego sztyftu lub wkładu


Periodontologia

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób przyzębia.


Stomatologia zachowawcza

To dziedzina zajmująca się utrzymaniem właściwej kondycji uzębienia przy wykorzystaniu materiałów wypełniających i narzędzi, przy dążeniu do zachowania naturalnego uzębienia. Dla zapewnienia komfortu pacjentom wszystkie zabiegi stomatologii zachowawczej prowadzone są u dzieci i dorosłych w znieczuleniu miejscowym.


Profilaktyka

Prowadzimy edukację wszystkich pacjentów w zakresie stosowania higieny jamy ustnej z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. Zabiegi higienizacji są najskuteczniejszym sposobem utrzymania zdrowia jamy ustnej. Oferujemy je wszystkim pacjentom korzystającym z usług naszej praktyki wraz z niezbędnym instruktażem. Zabiegi profilaktyczne składają się z:
dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową
oczyszczenia osadu i płytki nazębnej poprzez piaskowanie
fluoryzacji
indywidualnego instruktażu higieny jamy ustnej


Rentgenodiagnostyka

Leczenie stomatologiczne opiera się na prawidłowej diagnostyce w obrębie jamy ustnej pacjenta. Dlatego też niezwykle pomocne w leczeniu są zdjęcia RTG wykonywane w trakcie pobytu pacjenta na fotelu stomatologicznym. Cyfrowa jakość zdjęć zapewnia wysoki poziom przydatności diagnostycznej co pozwala zaplanować leczenie i zobrazować postęp leczenia prowadzonego przez stomatologa. W naszej praktyce wykonujemy następujące badania rentgenowskie:
zdjęcia pantomograficzne
zdjęcia punktowe cyfrowe
zdjęcia zgryzowe
zdjęcia zatok przynosowych
zdjęcia cefalometryczne czaszki
zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych